ALIAT A.M.S. Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Consilier service
31.05.2024
Consilier service

Cautăm Consilier Service!

Hai în echipa Aliat - Volkswagen într-o călătorie captivantă în industria auto!

Suntem reprezentanța locală Volkswagen – Autoturisme și Autovehicule Comerciale, o companie tânără și în creștere, dedicată unor servicii excepționale de reparații și întreținere la mărcile grupului VW.  Ne mândrim cu tehnicienii de înaltă calificare, cu facilitățile și dotările noastre la zi și cu abordarea centrată pe client.

Suntem în căutarea unui Consilier Service orientat spre client și spre detalii, care să se alăture echipei noastre de Service – Reparații Generale.

Consilierul de service este punctul principal de contact cu clienții noștri, asigurându-se că vehiculele lor primesc servicii și întreținere de cea mai bună calitate.

CE OFERIM:

- Oportunitatea de a lucra într-o companie în creștere, cu o echipă profesionistă și dedicată.

- Pachet salarial motivant și competitiv, bazat pe rezultate și performanță.

- Pachet cuprinzător de alte compensații și beneficii (servicii medicale, zile de concediu suplimentare, etc.)

- Un mediu de lucru susținător și colaborativ, cu acces la instrumente și tehnologii de ultimă oră din industria auto.

- Training și dezvoltare profesională continuă.

RESPONSABILITĂȚI CHEIE:

- Întâmpinarea clienților și preluarea autovehiculelor în service conform programărilor.

- Identificarea nevoilor de lucrări de întreținere și reparații necesare, conform solicitărilor clienților și a recomandărilor producătorilor.

- Oferirea explicațiilor clare și detaliate despre reparațiile și procedurile de întreținere necesare.

- Pregătirea devizelor de reparații și obținerea aprobărilor clienților la reparațiile necesare.

- Colaborarea cu Șeful de Atelier și tehnicieni pentru a asigura finalizarea la timp și eficientă a serviciilor vehiculelor.

- Informarea clienților cu privire la starea vehiculelor lor și la orice lucrări suplimentare necesare.

- Înregistrarea completă a lucrărilor de service efectuate și asigurarea că toată documentația este completată cu acuratețe.

- Abordarea întrebărilor și preocupărilor clienților cu promptitudine și profesionalism.

- Contribuie activ la obținerea unui înalt grad de satisfacție și mulțumire a clienților, pentru a încuraja revenirea lor și a crește loialitatea clienților față de companie.

CERINȚE:

- Experiență anterioară într-un rol de service clienți, de preferință într-un atelier sau dealer auto.

- Diplomă de liceu sau echivalent; certificarea suplimentară în service auto sau într-un domeniu conex reprezintă un avantaj.

- Buna cunoaștere a proceselor de reparații și întreținere auto.

- Excelente abilități de comunicare și interpersonale.

- Abilitatea de a explica informațiile tehnice într-un mod clar și ușor de înțeles.

- Abilități de organizare a propriei activități și de multitasking.

- Cunoașterea utilizării software-ului de service auto și a altor aplicații informatice conexe.

- Mentalitate centrată pe client, cu accent pe furnizarea de servicii excepționale.

Candidații interesați sunt invitați să trimită CV-ul și o scrisoare de intenție care să prezinte experiența lor relevantă la adresa: [email protected]

Termenul limită de aplicare: 15 Iunie 2024.

ALIAT A.M.S.
547367 Corunca
Calea Sighisoarei Nr.21
Telefon +40 365 450 500